64 Hükümlü Ve Tutuklunun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Buca Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan H.A.’nın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından filyasyon çalışması yapıldı.

İzmir’de, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan H.A.’nın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından yapılan filyasyon çalışmasında, 64 hükümlü ve tutuklunun daha koronavirüs testi pozitif çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan H.A.’nın, 13 Nisan tarihinde ishal, kırgınlık gibi şikayetlerle hastaneye sevk edildiğini ve yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından, cezaevinde filyasyon çalışması yapıldı.

İnternet sitesinden konuyla ilgili basın açıklaması yayınlayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, H.A. ile temaslı olduğu belirlenen 64 tutuklu ve hükümlünün daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını, yoğun bakımda tedavi gören ve kalp hastalığı bulunan 70 yaşındaki bir hükümlünün de sağlık durumunun iyiye gitmesinin ardından servise alındığını duyurdu.

Açıklamada, tüm hükümlü ve tutukluların sağlık durumlarının iyi olduğu öne sürülürken, “İzmir Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda KOVİD-19 virüsü salgınına karşı hijyen ve izolasyon dahil tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınmasına devam edilmektedir” denildi.