8 Aydır CHP Önünde Eylem Yapan Mahir Kılıç, Ölüm Orucuna Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 2017 yılında işten çıkarılan ve işine geri dönebilmek için CHP İstanbul İl Binası önünde 8 aydır eylemde olan Mahir Kılıç, açlık grevi eyleminin 158. gününde dün ölüm orucu eylemi başlattığını duyurdu. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 11 yıl kadrosuz çalıştırılan Mahir Kılıç, 2017 yılında işten çıkarıldı. Kılıç, CHP Genel Merkezi önünde başlattığı eylemini, verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde sürdürüyor. Burada 253 gündür direnişte olan Mahir Kılıç, açlık grevini de 158. gününde ölüm orucuna dönüştürdü.

Her türlü sıvıyı ve B2 vitaminini almayı bırakan Mahir Kılıç, sağlığının kötüleşmesine rağmen işine geri dönebilmek için eylemini ölüm orucuna dönüştürdüğünü duyurdu.

“EN UFAK BİR TIBBİ MÜDAHALE İSTEMİYORUM”

Mahir kılıç kendi el yazısıyla yazdığı bir yazıyı da sosyal medyada paylaştı. Kılıç şunları yazdı:

“Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Binası önünde sürdürmüş olduğum süresiz açlık grevimin 158. Günü olan 27.01.2020 Pazartesi sabah 10:00 itibariyle her türlü sıvı (çay, kahve, su vs) ayrıca şeker ve B2 vitamini takviyesini kendi iradi kararım ile almayı bırakmış bulunmaktayım. Bu andan sonra gelişmesi kesin olan bilinç, hafıza kaybı, baygınlık, koma halinde isteğim üzerine kesinlikle ve kesinlikle en ufak bir tıbbi müdahale istemediğimi ve kabul etmediğimi 28.01.2020 Salı günü saat 11:35 itibari ile akli melekelerim yerinde olarak yazılı olarak beyan ediyorum.”