ABD’de ‘Komünizm Mağdurlarını Anma Vakfı’ anketi: Milenyum neslinin yüzde 36’sı komünizmi onaylıyor!

ABD’de Komünizm Mağdurlarını Anma Vakfı adlı emperyalist kara propaganda kuruluşunun, Amerikan gençlerinin eğilimlerini yoklamak üzere yaptırdığı ankete göre 23 ile 38 yaş arası milenyum neslinin yüzde 36’sı komünizm fikrini onaylıyor, destekliyor ve makul buluyor; yüzde 70’i 2020 seçimlerinde sosyalist bir adaya oy vermeyi olasılık dahilinde görüyor ve son olarak kapitalizmi makul bularak destekleyen gençlerin oranı yarı yarıya azalmış durumda.

Amerikan milenyum neslinin yüzde 36’sı komünizm fikrini onaylıyor, dünya barışına en büyük tehdidin Trump olduğunu düşünüyor!

YouGov adlı anket kuruluşuna yaptırılan çalışmaya göre, 23 ile 38 yaş arası milenyum neslinin yüzde 36’sı komünizm fikrini destekliyor ve makul buluyor.

Bu oran, aynı anketin bir yıl önceki sonuçlarında yüzde 28 olarak ölçülürken bu yıl yüzde 36 seviyesine çıkmasıyla anketin en şaşırtıcı sonucu kabul ediliyor.

2020 seçimlerinde yüzde 70 sosyalist aday’a oy verebilirim

Yine ankete göre genç neslin yüzde 70’i, aynı zamanda kendisini ‘demokratik sosyalist’ olarak tanımlayan Bernie Sanders’ın da yarışacağı 2020 seçimlerinde sosyalist bir adaya oy vermesinin muhtemel olduğunu belirtmekte. Sosyalist bir aday oy vermesinin yüksek ihtimal olduğu belirtilen gençlerin oranı ise yine önceki yıla göre iki kat artışla yüzde 20’ye yükselmiş durumda.

Öte yandan anket kapsamında kapitalizmi makul bularak destekleyen gençlerin oranı ise bir önceki yıla göre yarı yarıya azalmış durumda.

Dünya barışına en büyük tehdit Trump

Ankete katılan gençlere dünya barışına en büyük tehdidin kim olduğu sorulduğunda ise yüzde 27’lik bir oranla ABD Başkanı Donald Trump ilk sırada belirirken, ikinci sırayı yüzde 22 ile KDHC lideri Kim Jong Un ve üçüncü sırayı yüzde 15’lik oranla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer alıyor.

Listede yer alan diğer bir önemli figür olan Xi Jinping, yüzde 13’lük bir oranla dünya barışına tehdit olarak görülen siyasetçiler arasında dördüncü iken Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yüzde1’lik oranla en sonda.

Özel mülkiyet ortadan kaldırılmalı

Anket sahiplerini daha da üzen diğer detaylar ise, gençlerin yüzde 22’sinin özel mülkiyetin ortadan kaldırılması halinde daha adil bir toplum oluşacağına inanması ve yüzde 45’inin yüksek öğrenimin ücretsiz olması gerektiğini belirtmesi.