Adem Çelik Şirketler Grubu binası önünde haklarını arayan inşaat işçilerinin direnişi 3’ncü haftasını doldurdu

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Adem Çelik Şirketler Grubu binası önünde haklarını arayan inşaat işçilerinin direnişi 3’ncü haftasını doldurdu

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Adem Çelik Şirketler Grubu binası önünde haklarını arayan inşaat işçilerinin direnişi 3’ncü haftasını doldurdu.

Şirket binası polis ekipleri tarafından korumaya alınmış durumda. Zaman zaman işçilere saldırı yapıldı, gözaltılar yaşandı.

Beykent Üniversitesi Avalon şantiyesinde çalışan İnşaat-İş sendikasına üye işçiler, geriye dönük fazla mesai ücretleri ve yol paraları ödenmediği için direniş başlatmıştı.

Bugün de şirket binası önüne gelen işçiler, haklarını alıncaya kadar direnişlerini sürdüreceklerini söyleyerek patron Adem Çelik’e şöyle seslendiler:

“Adem Çelik Şirketler Gurubu önünden sesleniyoruz: Siz yasadışı iş yapıyorsunuz, hakkımızı gasbediyorsunuz! Yasalar bizden yana değilse biz de kendi yasalarımızı sokakta yaparız! Bu böyle bilinsin!

Hakkımız olanı istediğimiz için üzerimize aracını süren, hakkımızda “haraç istiyorlar” dedirten yetmedi “onlar terörist” diye hedefe çakan Adem Çelik, ofisine rahatça giremeyecek! Evinde de rahat edemeyecek!

Vergi kaçıran siz, kaçak işçi çalıştıran siz, işçi hakkı yiyen siz; ama kimse size dokunmuyor! O zaman biz de hakkımızı söke söke alırız! Tek bir kuruşumuz size kalmayacak!

İşçi gazetesi / 09 Aralık 2019