Afişteki ‘sarı-kırmızı-yeşil’ renkler gerekçesiyle doktorların savunması alındı

İnönü Üniversitesi’ndeki “Karaciğer Tümör Günleri” panelini organize eden doktorlar, afişte “sarı-yeşil-kırmızı” renkler gerekçesiyle ifade verdi.

İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Karaciğer Tümör Günleri” panelinin afişinde “sarı-yeşil-kırmızı” renkleri kullanıldığı için doktorların savunması alındı.

Birgün gazetesinin haberine göre, İnönü Üniversitesi’nde 13-14 Eylül tarihlerinde “İnönü Karaciğer Tümör Günleri ve Kongresi” düzenlendi. Panel için hazırlanan afişte kullanılan renkler nedeniyle paneli organize eden doktorların savunması alındı.

Afişte yer alan karaciğer şeklindeki fotoğrafta sarı, kırmızı ve yeşil renkleri kullanılmıştı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Türkiye’de ve dünyada karaciğer kanserleri tanı ve tedavisinde genel cerrahi, radyoloji, medikal onkoloji, nükleer tıp ve hepatoloji alanlarının isimler katılmıştı.

Kongre kapsamında karaciğer tümörlerinin tedavisinde kullanılan bir olan “radyoembolizasyon” konusunda bilgi verilmiş, tümörleri nedeniyle nakil olamayan hastaların, operasyonla nakle nasıl uygun hale getirildikleri anlatılmıştı.