Altınok’un “A Takımı” yeniden iş başında: Kız arkadaşı ile arabada oturan doktoru darp ettiler

Keçiören’de AKP’li Belediye Başkanı Turgut Altınok ile yakınlıklarıyla bilinen “A Takımı” isimli çete kız arkadaşıyla arabada oturan doktoru öldüresiye darp etti. Doktor saldırganların silahlı olduğunu aktardı

Turgut Altınok’un MHP’den belediye başkanı olduğu dönemde “asayişi sağlamak, ahlaksızlığı önlemek, alkol ve uyuşturucu kullanımını önlemek” gibi amaçlar yasadışı olarak kurulan ve sık sık darp ve silahlı kavgalar la gündeme gelen çete, Altınok’un yeniden belediye başkanı olmasıyla tekrar ortaya çıktı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde kız arkadaşıyla arabada oturan Arda Polat isimli doktor, yanlarına gelen dışarıdan telsizli ve silahlı oldukları görünen kişilerce öldüresiye darp edildi. Olayın ardından sosyal medya hesabından saldırı sonrası fotoğraflarını paylaşan Polat, “Başkasının da aynı şeyleri yaşamaması için sessiz kalmayacağım” dedi.

“Evinizde oturun”

Araçta otururken camlarına vuran kişileri polis zannettiğini aktaran Polat kapıyı açarak dışarı çıktığını, araçtan iner inmez ise çetenin küfrederek kendisine saldırdığını söyledi. Polat’ın silahlı olduklarını söylediği grup, “Burada aileler var ahlaksızlık yapamazsınız. Nikah kıyıp evlenip evde oturun” dedi.

Polisin aranmasına izin vermediler

Polat olayı şu sözlerle anlattı:

Ne olduğunu bile sormadan ve herhangi bir açıklama yapmama fırsat vermeden sorgusuz sualsiz tekme tokat vurmaya ve küfretmeye başladılar. Yanımda şok olan kız arkadaşım polisi arayacağım dediğinde onu da arabadan çıkarıp tehdit ettiler aratmadılar.

Daha sonra benim, kız arkadaşımın ve araba plakamın fotoğrafını çekerek bizi bir daha buralarda görmek istemediklerini, görürlerse daha kötü yapacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. Hızla ayrıldılar. Ben de o an ki panik ile oradan uzaklaşıp kız arkadaşımı eve bıraktım.

Daha sonra arkadaşlarımla ve ailemle durumu paylaştığımda bu insanların Keçiören Belediyesi tarafından görevlendirilen, halk arasında “A takımı” olarak bilinen, Keçiören içinde düzeni sağlamak amacıyla ahlak bekçiliğine bürünen tehlikeli insanlar olduğunu öğrendik.

Kaynak: Sendika.org