Ankara dikmen halkı kadına yönelik şiddete, çeteleşmeye karşı sokağa çağırıyor

Kadına yönelik şiddete müdahale eden dikmen halkı kadına yönelik şiddete, çeteleşmeye karşı sokağa çağırıyor.

Mahallemizde 3 Ağustos Perşembe günü saat 23.00 sularında, eşi tarafından darp edilen kadının çığlıklarını duyan komşuları olan devrimci kadınlar, şiddete uğrayan kadını kurtarmak için müdahalede bulunmuşlar, kadının daha fazla şiddet görmesine engel olmuşlardır.

Kadına şiddet uygulayan koca, babası ve kardeşi bütün gece mahallede dolaşarak devrimcileri arayarak saldırı planlamışlardır. Sonrasında müdahalede bulunanlar arasında olmayan sokakta gördükleri bir başka devrimci genci yakalayarak dövmeye başlamışlardır. Araba içerisinde demir sopalar ile uyguladıkları şiddet nedeniyle yoldaşımızın bütün vücudunda morluklar oluşmuş, ön dişlerinde kırılmalar meydana gelmiştir. Çevredekilerin polise haber vermesine rağmen polis geç gelmiş, geldiğinde de izlemekle yetinmiş ve dayak yiyen yoldaşımıza buradan uzaklaş talimatları savurmuştur.

Şiddet uygulayan koca ve yakınındakiler karakola gittiklerinde orada bulunanlara küfürler etmiş ve de tehditlerine devam etmişlerdir.

Mahallemizde kadına yönelik şiddete sessiz kalmamak, şiddete müdahale edenlere sahip çıkmak, yozlaşmaya, mafyalaşmaya dur demek için tüm mahalle halkımızı bugün saat 19.30’da Ahmet Arif Parkı’nda basın açıklamasına çağırıyoruz.

Dikmen Halkı