Ayşe Tuğba Arslan davasında karar çıkmadı

Eskişehir’de Ayşe Tuba Arslan’ı katleden sanık Yalçın Özalpay’ın hakkında “tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan açılan davanın duruşmasında karar çıkmadı.

Eskişehir’de öldürülmekle tehdit edildiği için 23 defa savcılığa şikayette bulunan Ayşe Tuba Arslan’ı katleden Yalçın Özalpay’ın “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında karar çıkmadı.

Eskişehir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya sanık Yalçın Özalpay, katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın babası Serdar Arslan, annesi Meral Sondikme, oğlu Yiğitalp Özalpay ve taraf avukatları katıldı. Mahkemede savunma yapan tutuklu sanık Yalçın Özalpay, “Maktulün kafasını 10-15 kez vurmadım. O kadar vursaydım o anda ölürdü. Bacağına vurdum sonrasını hatırlamıyorum” diye konuşmuştu.

Mahkeme heyeti sanık Özalpay’ın tutukluluk haline devam kararı verirken, duruşmayı 17 Nisan’a erteledi.

Ne olmuştu?

Ayşe Tuba Arslan, Eskişehir’in en işlek yerlerinden biri olan Atatürk Bulvarı’nda 11 Ekim 2019 tarihinde boşandığı Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısına uğradı. Arslan, 44 günlük yaşam mücadelesinin ardından 24 Kasım 2019 tarihinde yaşamını yitirdi. Özalpay ise tutuklandı.

Özalpay’ın defalarca öldürmekle tehdit ettiği ve sistematik şiddete maruz bıraktığı Ayşe Tuba Arslan, 23 kez savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, ancak başvurularının tamamında geri çevrilmişti. Ayşe’nin çantasında ise “Ölünce mi sesimi duyacaksınız?” yazılı son dilekçesi bulunmuştu. Fail hakkında “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan iddianame hazırlandı.

Kaynak: MA