Belediye ile görüşemeyen işportacılar yürüyüş düzenledi

Kızılay’da akşam saatlerinde tezgah açması son bir aydır engellenen işportacılar, Çankaya Belediyesi’nin kendileriyle görüşme sözünün yerine  getirilmemesi üzerine daha önce işporta açtıkları sokaklarda yürüyüş düzenledi. 

Çankaya İlçesi’nin Kızılay semtinde akşamları saat 21.30’dan sonra Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil sokaklarında açılan işporta tezgahları bir ayı aşkın süredir yasaklandı. 13 Kasım’da Çankaya Belediyesi önünde bir araya gelen işportacılar, belediyeden bugün için görüşme sözü alınca eylemlerine son vermişti.

Çankaya Belediyesi’ne giden işportacılar,  bugün de herhangi bir yetkili ile görüşemeyince daha önce işporta tezgahları açtıkları Yüksel Caddesi, Karanfil ve Konur Sokak ‘ta “5 lira, 10 lira” diyerek yürüyüş gerçekleştirdi. Polis, işportacıların yürüyüşünü engellemek istedi. Eylemlerinde kararlı olan işportacılar dağılmak istemeyince, Çankaya Belediyesi’nden bir yetkili kendilerini arayarak görüşme talebinde bulundu. Hangi tarihte görüşmeye gideceklerine önümüzdeki günlerde karar vereceklerini ifade eden işportacılar, tekrar görüşme sözü alınca eylemlerine son verdi.

‘Tezgahların yasaklanması Mansur’un talebi’

İşporta tezgahlarının yasaklanması kararının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talebi olduğunu öğrendiklerini ifade eden işportacılar, Çankaya Belediyesi ile tekrar bir görüşme sağlayamazlarsa Büyükşehir Belediyesi’ne ve gerekirse Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’ne gideceklerini ifade etti.

Kaynak: M.A