Çağlayan adliyesinde bir kişi intihar etti

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda 6. kattan atlayan İbrahim Özkan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İbrahim Özkan, öğle saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’nda 4. kattta bulunan İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına girdi.

“Alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak” suçundan 4 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan ve hakkındaki hükmün açıklanması geri bırakılan 35 yaşındaki Özkan, duruşmalar devam ederken 6. kattan atladı.

Adliyenin atruim alanına düşen Özkan’ın öldüğü sanılarak üzerine gazete örtüldü. Bir süre sonra gelen sağlık ekipleri, Özkanı’ın yaşadığını belirledi.

Ağır yaralı İbrahim Özkan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özkan yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Şişli Kaymakamlığından açıklamada Özkan’ın hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklama şöyle:

“Bugün İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan bir duruşmaya katılmak üzere, Çağlayan İstanbul Adliyesi’ne giden Edirne ili nüfusuna kayıtlı ve 1984 doğumlu İbrahim Özkan, duruşma sonrasında henüz bilinmeyen bir nedenle saat 12.20 sıralarında binanın 6. Katından ara boşluğa atlamıştır. 112 Acil ekiplerinin müdahalesiyle hastaneye kaldırılan İbrahim Özkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Aile ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

İbrahim Özkan’ın yazar Seray Şahiner’in eşi olduğu öğrenildi. İntiharın sebebi ise henüz belirlenemedi.