Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde de yemekhane fiyatlarına zam

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve daha bir çok üniversitede öğrencilerin ucuz yemek hakkına saldırılar sürüyor.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde öğrencilerin sadece tek öğün olan indirimli yemek hakkına zam yapıldı. 2.75 TL olan yemekhane fiyatı 3.25 TL çıkarıldı. Öğrenciler bir öğün daha yemek yemek isterse bu defa da 10 TL ödeyecek.

İleri Haber’in haberine göre; Öğrenci Sendikası Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Meclisi konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “ Açıklamada tüm öğrenciler, hakları için ortak mücadeleye çağrıldı.

“Okul yönetimi ekonomik krizi fırsata çevirerek öğrencinin cebine göz dikmektedir”

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Çanakkale 18 Mart Üniversitesi yemekhane fiyatlarında zamlarla birlikte ilk öğünün 2.75’ten 3.25’e çıkarıldığını, sözde ikinci öğün fiyatının ise 10 TL olarak belirlendiğini öğrendik.

İndirimli yemek hakkımızın tek öğün olması yetmezmiş gibi, tek öğünümüze de zam yapan okul yönetimi “ekonomik krizi fırsata çevirerek” öğrencinin cebine göz dikmektedir.

Kredi borçları, pahalı ders araç gereçleri, yurt/ev kiraları, el yakan faturalar derken üniversite hayatımız öğrenci işçiliğe döndü, okullarımızda müşteri muamelesi görüyoruz, sıra arkadaşlarımız intihar ediyor.

Okullarımızda ucuza yemek yemeyi de, iyi bir geleceği de hepimiz istiyor ve dillendiriyoruz ancak taleplerimiz için bir araya gelir hep bir ağızdan söylersek onları mümkün kılabiliriz.

Tüm sıra arkadaşlarımızı haklarımız için birlikte mücadeleye davet ediyoruz.”