Ceren Damar Üniversitesinde Anıldı: Unutmayacağız

Erkek öğrencisinin geçen yıl üniversitedeki odasında öldürdüğü araştırma görevlisi Ceren Damar, Çankaya Üniversitesi’nde anıldı.

Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü’ndeki anma törenine Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar, annesi Feyzen Damar, kız kardeşi Selin Damar, eşi Levent Şenel, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun, mesai arkadaşları, hocaları, öğrencileri ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak katıldı.

Tören, söz ve müziği Prof. Erol Parlak’a ait, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın seslendirdiği “Ceren Öğretmen Ağıdı”nın klibinin gösterimiyle başladı.

Törende, Ceren Damar Şenel’in çocuk yaşlarında piyano çaldığı ve halk oyunları gösterisi yaptığı sırada çekilmiş görsellerinden oluşan video gösterildi, öğrencilerin Ceren Damar ile ilgili görüşlerini içeren notları okundu.

Anma törenine katılan meslektaşları ve öğrencileri, Ceren Damar Şenel için açılan anı defterini imzaladı. Törene katılanlar, Ceren Damar Şenel’in öldürüldüğü odanın önündeki çalışma masasına gözyaşları içinde karanfil bıraktı. Ceren Damar Şenel, daha sonra mezarı başında anıldı.