Çete lideri Alaattin Çakıcı’nın bulunduğu cezaevinde tahliyeler başladı

Organize suç örgütü, çete lideri Alaattin Çakıcı’nın da bulunduğu Sincan Cezaevi’nde tahliyeler başladı. Çakıcı’nın da gün içinde tahliye edilmesi bekleniyor.

AKP’nin yeni infaz yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın da bulunduğu Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüsünde tahliyeler sabah saatlerinde başladı.

Polis ve jandarma ekipleri, tahliyeler nedeniyle cezaevi önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Hükümlü yakınlarının cezaevi önünde beklemesine izin verilmedi. Basın mensupları için de cezaevine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bir nokta belirlendi.

ALAATTİN ÇAKICI DA TAHLİYE EDİLECEK

Öte yandan cezaevinde bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın da gün içinde tahliye edilmesi bekleniyor. Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne’den Bolu F Tipi Cezaevi’ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi’ne nakledilmişti. Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakil olmuştu. Yasadan yararlanan isimlerden olan Çakıcı’nın gün içinde cezaevinden çıkması bekleniyor.