CHP’li Öztrak: Saray’ın odalarını, telefonlarını teröristlerle görüşme için açtılar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak partisinin genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

“Bataklığı çözmenin yolu ne ABD’den ne de Rusya’dan geçer. Bu sorunu çözmeni en kolay yolu Şam- Ankara yolunu açmaktır” diyen Öztrak’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Kepazeliklerle dolu bir tiyatro izliyoruz. Buna bu ülkenin insanlarının hazmetmesi mümkün değil.

Vatandaşlarımızın Erdoğan’a dönük en ufak eleştirileri hapis cezaları ile karşılanıyor. Trump’ın hakaretlerle dolu mektubu ise ‘saygı ve sevgi’ gerekçesiyle görmezden geliniyor. Bizce sayın Erdoğan artık kendi halkına saygı ve sevgi göstermeli, açtığı davaları geri çekmelidir

Yabancı basın Erdoğan ile Pence arasındaki görüşme devam ederken ABD’li yetkililerin YPG ile görüştüğünü yazdı. Saray’da jammerlar vardır herhalde. Anlaşılıyor ki bu görüşme için Saray’da bir telefon tahsis edilmiştir. FETÖ örgütüne devletin kozmik odalarını açanlar Saray’ın odalarını, telefonlarını teröristlerle görüşme için açmıştır.

Bataklığı çözmenin yolu ne ABD’den ne de Rusya’dan geçer. Bu sorunu çözmeni en kolay yolu Şam- Ankara yolunu açmaktır.

Demokrasi açısından son derece sakıncalı gördüğümüz bir hususu da burada değinmek istiyorum. 31 Mart’ta seçilen Belediye başkanlarının idari kararla görevden alınmasının ardından bugün bazı belediye başkanlarının da gözaltına alındı. Kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan seçilmişlerin hem de sabahın köründe apar topar gözaltına alınması demokrasinin  alanını daraltır, demokrasimize zarar verir.

Son günlerde Erdoğan Suriyeliler için 40 milyar dolar harcadık yine harcarız nakaratını sürekli tekrarlıyor. iktidar halkının sıkıntılarına nasıl bu kadar uzak kalır.

Kaynak: Artı Gerçek