Cihatçıların ‘kafası kesilecek’ dediği Çiçek Kobanê Urfa Emniyeti’nde

YPJ üyesi Kobane’nin, ifade işlemlerinin ardından ‘örgüt üyesi olma’ suçlamasıyla Urfa Adliyesi’ne sevk edilmesi bekleniyor.

TSK’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik harekatında kullanılan ve kendini “Suriye Mili Ordusu” (SMO) olarak adlandırılan cihatçılar tarafından yaralı yakalanıp görüntüleri sosyal medya aracılığıyla “Kafası kesilecek” sözleriyle servis edilen YPJ üyesi Rakkalı Darzê Salih Temo’nun (Çiçek Kobanê) Urfa TEM Şube’de gözaltında olduğu öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’na göre, Temo’nun Rakkalı olan ailesinin savaştan kaçarak 7 yıldır Suruç’ta yaşadığı öğrenilirken, yaralı olarak Urfa’ya getirildiği ayağından ameliyat edildikten sonra 7 gün hastanede tutulduğu, daha sonra yarası iyileşmeden ve ayağındaki platinle TEM Şube’ye getirildiği öğrenildi. Temo’nun ayağa kalkamadığı ve ihtiyaçlarını gideremediği halde, 4 gündür gözaltında tutulduğu belirtildi..

Öte yandan YPJ’li Makbule Sünger’in de 3 gündür Urfa Jandarma Komutanlığı’nda gözaltında tutulduğu, gözaltına alınan Kuzey ve Doğu Suriyelilerin sayısının daha fazla olabileceği kaydedildi.

Temo ve Sünger’in ifade işlemlerinden sonra Urfa Adliyesi’ne “örgüt üyesi olmak” suçlamalarıyla sevk edilmeleri bekleniyor.

Kaynak: Artı Gerçek