‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yakan kişi vefat etti

Hatay’da bir kişi, “Çocuklarım aç” diyerek valilik önünde kendini ateşe verdi. Yaralı kurtulan A.Y. Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından açıklama yapan Hatay Valiliği, A.Y.’nin kalp krizi sonucu vefat ettiğini söyledi

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde, bir süredir işsiz olan A.Y isimli bir kişi “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. Yanan kişi müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

A.Y.’ye yangın esnasında yangın tüpleriyle müdahale edildi. Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan A.Y ile konuştu. Yerel gazete olan Körfez gazetesinin haberine göre A.Y., çocuklarının aç olduğunu ve işsizlikten bunaldığını söyledi.

Olayın  ardından A.Y., Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Valilik ilerleyen saatlerde konuyla ilgili açıklama yaptı. Hatay Valiliği yaptığı açıklamada, A.Y.’nin kalp krizi sonucu vefat ettiğini söyledi. Valilik yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı’ya, Valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesine ambulansla sevki sağlanmıştır. Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkiinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allahtan rahmet acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.”