Cumhurbaşkanının 550 bin TL’lik yemek masrafını kayyum ödemiş

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amed’de katıldığı bir yemeğin 550 bin TL’lik faturasının Amed Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum tarafından ödendiği ortaya çıktı.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın görevden alınması ardından yerine kayyum olarak atanan Cumali Atilla’nın yaptığı fahiş harcamalar bitmiyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyum Mustafa Yaman’ın, Erdoğan ve bakanlara yaptığı harcamalardan sonra bu kez önceki kayyumu Cumali Atilla’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kente gelişiyle yaptığı yemek harcaması bir hayli yüksek.

550 bin TL’lik yemek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi kente 3 Haziran’da yaptığı ziyarette kanaat önderleriyle TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde düzenlenen iftarda bir araya geldiği programda, 6 bin kişiye yemek verildiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yemeğin faturasının ise kişi başı 85 lira olarak hesaplandığı ve KDV dahil 550 bin liraya mal olduğu ortaya çıktı.

Mızraklı: El insaf

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak, yerine kayyum atanan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, önceki kayyum Atilla’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişiyle yaptığı tek kalem harcamaya ilişkin, “El insaf, 550 bin lira” diyerek tepki gösterdi. Sarmaşık Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nde çalışma yürüttüğünü hatırlatan Mızraklı, “Siz bu parayla 2 bin 754 aileye yardım edebilirsiniz. Her aile için 200 liralık kuru gıda yardımı yapabilirsiniz. O 2 bin 754 ailenin evinde bir ay boyunca tencere kaynar. Vicdan böyle emreder” dedi.