Demirören AVM’ye pankart asan Devrimci Gençlik Dernekleri üyelerinin gözaltı süresi uzatıldı

Taksim’de bulunan Demirören AVM’ye “AKP’nin düzeni öldürüyor, patronların medyası gerçekleri saklıyor” pankartı asan Devrimci Gençlik Dernekleri üyelerinin gözaltı süresi, “örgüt üyeliği ve propagandası” kapsamında uzatıldı 

Taksim İstiklâl Caddesi üzerinde bulunan Demirören AVM’ye “AKP’nin düzeni öldürüyor, patronların medyası gerçekleri saklıyor” yazılı pankart asarak son dönemde ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşanan intiharları gündeme alan bir protesto düzenleyen Devrimci Gençlik Dernekleri üyelerinin gözaltı süresi uzatıldı. Aralarında Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Elif Üçerli ve Dernek Basın Sözcüsü Ezgi Ertürk’ün de bulunduğu 4 kişinin gözaltı sürelerinin “örgüt üyeliği ve propagandası” kapsamında uzatıldığı öğrenildi.

Devrimci Gençlik Dernekleri üyeleri, “Ataması yapılmadığı, iş bulamadığı, geçinemediği için intihar edenlerin faili AKP ve patronların yarattığı sömürü düzenidir” diyerek Demirören AVM’ye üzerinde “AKP’nin düzeni öldürüyor! Patronların medyası gerçekleri saklıyor!” yazılı pankart astı. Gerçekleştirilen eylemin ardından aralarında Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Elif Üçerli ve Dernek Basın Sözcüsü Ezgi Ertürk’ün de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Devrimci Gençlik Dernekleri üyelerinin ifadelerinin alınmasının ardından, dernek üyelerinin gözaltı süresi “örgüt üyeliği ve propagandası” kapsamında uzatıldı.

Çevrede bulunan 2 kişi daha gözaltına alındı

Devrimci Gençlik Dernekleri tarafından yapılan açıklamada, “Taksim’de “AKP’nin düzeni öldürüyor, patronların medyası gerçekleri saklıyor” yazılı pankart asmamızın ardından, 4 arkadaşımızın yanı sıra çevrede bulunan 2 kişi daha gözaltına alındı. Arkadaşlarımızın gözaltı süresi ‘örgüt üyeliği ve propagandası’ kapsamında uzatıldı!” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bir Devrimci Gençlik Dernekleri üyesinin de “ifade eksikliği” gerekçe gösterilerek Üsküdar’da gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak: Gazete Yolculuk