Demirtaş için özgürlük kampanyası

3 yıldır tutuklu bulunan HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması talebiyle sosyal medyada ‘Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi’ kampanya başlattı. Kampanyaya destek vermek isteyenlerden, sosyal medyada kendi fotoğrafının yanına ‘#freeDemirtas’ yazarak paylaşmaları talep ediliyor.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için sosyal medyada ‘Demirtaş’a Özgürlük’ kampanyası başlatıldı. 3 yıldır cezaevinde bulunan Demirtaş için Türkiye saati ile 18:00’de başlatılan kampanyaya destek vermek isteyenlerden, sosyal medyada kendi fotoğrafının yanına ‘#freeDemirtas‘ yazarak paylaşmaları talep ediliyor.

Demirtaş’a Özgürlük İnisiyatifi’nin düzenlediği kampanya Türkiye saati ile 18:00’de başladı. Buna göre kampanyaya katılmak isteyenlerin bir A4 kağıdına ‘#freeDemirtas‘ yazmaları, o kağıdı tutarak fotoğraf çekmeleri ve çektikleri fotoğraflarını ‘#freeDemirtas‘ hashtag’i ile paylaşmaları isteniyor.

Demirtaş’a Özgürlük İnsiyatifi, kampanyayı Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş’ın fotoğraflı mesajıyla başlattı.

FreeSelahattinDemirtas@Free_Demirtas

Piştgira herî dilsoz ya çalakiya me dayika me Sadiye Demirtaş: Hemû dayikên girtiyên siyasî bi dilûcan hembêz dikim. ❤️

Resmi Twitter'da görüntüle
118 kişi bunun hakkında konuşuyor

HDP’li Sırrı Sakık da “Selahattin Demirtaş ve tüm siyasi tutsaklara özgürlük. Bu ayıba son verin” paylaşımı ile kampanyaya katıldı.

sırrısakık@sakiksirri

Selahattin Demirtaş ve tüm siyasi tutsaklara özgürlük. Bu ayıba son verin.

Resmi Twitter'da görüntüle
606 kişi bunun hakkında konuşuyor

İnsan hakları savunucusu avukat Eren Keskin de kampanyaya destek vererek yaptığı paylaşımda “Canım arkadaşıma özgürlük” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

365 kişi bunun hakkında konuşuyor