Deprem sırasında kalp krizi geçiren 2 kişi yaşamını yitirdi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde görev yapan bir tarih öğretmeni, Silivri açıklarında yaşanan depremin ardından kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kocaeli’nin Gebze ilçesi Hacı Halil Mahallesi’nde bulunan Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesinde tarih öğretmeni olarak görev yapan Murat Şevki Eryılmaz (48) İstanbul’da yaşanan ve Kocaeli’nin Gebze ilçesinde de hissedilen 5,8 büyüklüğündeki deprem sırasında okul binasında bulunan öğrencileri kontrollü bir şekilde bahçeye çıkarttı.

Okul bahçesinde öğrencilerin kontrolünü sağlayan Eryılmaz, bir süre sonra fenalaştı. İlçede bulunan özel bir hastaneye kaldırılan Eryılmaz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle depremin hemen ardından hayatını kaybeden Eryılmaz’ın kalp hastası olduğu ve önümüzdeki günlerde ameliyat olmak için gün aldığı öğrenildi.

Öte yandan deprem sırasında, kalp hastası olduğu ifade edilen 56 yaşındaki Meral Okur da rahatsızlandı. Kalp pili takılı olduğu öğrenilen Okur’un kriz geçirdiğini fark eden yakınları tarafından sağlık ekiplerine haber verildi. Okur, Arnavutköy’deki evinde yaşamını yitirdi.

43 kişi yaralandı

Depremde ayrıca 43 kişinin çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandığı açıklandı. Yaralıların tedavileri kentteki 8 hastanede devam ediyor. Avcılar Devlet Hastanesi’nde 2, Beylikdüzü Devlet Hastanesi 2, Bezmialem Hastanesi’nde 9, Samatya Hastanesi’nde 15, Gop Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde 5, Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde 4, Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde 4, Ümraniye Devlet Hastanesi 2 kişi tedavi altında.

Yaralanmaların çoğunun panikle kaçarken yaşandığı ifade edildi.


İstanbul’dan sonra Çanakkale’de de deprem oldu

 

img

 

 

İstanbul’da meydana gelen depremin ardından Çanakkale’de de 3,8 şiddetinde deprem meydana geldi.

AFAD Deprem Daire Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yerin 8,54 kilometre altında saat 15.33’te 3,8 şiddetinde deprem meydana geldi.

Deprem, Ayvacık ilçe merkezi ve civar köylerde hissedildi. Depremde, can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.