Dersim’de süren orman yangınları kentin dört bir yanına yayıldı

Dersim’de 3 aydır süren orman yangınları, dün gece itibari ile kentin dört bir tarafına yayıldı.

Dersim’de süren operasyonlar kapsamında çıkan orman yangınları, dün gece itibari ile kentin dört bir tarafına yayıldı. Yangınlar, Dersim merkeze bağlı Kutudere, Harsi, Areki, Zargovit ile Ovacık ilçesine bağlı Ahpanos bölgesinde sürüyor. Yüzlerce hektarlık alanda çıkan yangınlar giderek genişliyor. Ayrıca yine merkeze bağlı Pilvenk mevkiinde bugün orman yangını çıktığı öğrenildi.

OPERASYONLA BİRLİKTE MAZGİRT YANIYOR

Öte yandan dün gece Dersim’in Mazgirt ilçesinde başlatılan operasyon sonucu Kale ile Geban bölgesi arasında yangın çıktı. Yangının Kale köyü yakınlarında sürdüğü belirtilirken, operasyonun sürmesi nedeniyle köyde giriş çıkışlara izin verilmediği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI: ASKER İZİN VERMİYOR

Mezopotamya’nın haberine göre, Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel de, operasyonun sürdüğünü belirterek, yangınların Kale köyüne kadar geldiğini ancak belediye olarak köyün içine sıçramasını engellediklerini aktardı. Ancak yangınların farklı bölgelerde genişleyerek sürdüğünü ifade eden Türkel, askerlerin yangını söndürmelerine izin vermedikleri için bölgeye gidemediklerini kaydetti. Türkel, bir an önce operasyonun sonlandırılması ve yangına müdahale edilmesini istedi.