Engelli aktivistler CHP önündeki eylemi sonlandırdı

Adana Genç Engelliler Spor Kulübü Derneği’ne ait servis aracının mazotunun ve derneğin elektriğinin kesilmesinin ardından Ankara’ya gelen ve 11 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Celal Karadoğan eylemini dün gece sonlandırdı.

Adana Genç Engelliler Spor Kulübü’yle ilgili talepleri için CHP Genel Merkezi önünde eylem yapan engelli aktivist Celal Karadoğan isteklerinin karşılanacağı sözü alması üzerine 11 gündür sürdürdüğü açlık grevi eylemini dün gece sonlandırdı. CHP Milletvekili Ali Şeker’in girişimi ve aracılığıyla talepleri karşılanan Karadoğan, galibiyet ya da mağlubiyet gibi bir durum olmadığını söyledi.

Karadoğan, “Önemli olan engellilerin gençlik merkezine kavuşuyor olması. İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in girişimiyle taleplerimiz kısa sürede karşılanacak. Umuyoruz Türkiye’nin en büyük en güzel gençlik merkezine çok kısa sürede kavuşacağız. Adana’ya hayal ettiğimiz Gençlik Merkezini hayata geçirmek için dönüyoruz” dedi.

Ne olmuştu?

Adana Genç Engelliler Spor Kulübü Derneği’ne ait servis aracının mazotunun ve derneğin elektriğinin kesilmesinin ardından Ankara’ya gelen ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşme talebinde bulunan engelli Celal Karadoğan ve Ramazan Uçar 11 gün önce beraber açlık grevine başlamıştı ama engelli Ramazan Uçar sağlık sorunlarından dolayı eylemin 9’uncu gününde Adana’ya dönmüştü.

Kaynak: M.A