Ana Sayfa Genel Erdoğan’ın barış gününde de gündeminde savaş var

Erdoğan’ın barış gününde de gündeminde savaş var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Konya İl Başkanlığı Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ‘Fırat’ın doğusunu temizleyeceğiz’ dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada yine gündeminde savaş, kayyımlar ve sandıktan çıkan iradenin yok sayılmasına karşı büyüyen muhalefet vardı.

‘GÜNDEMİMİZDE OLAN KONULAR ASRA DAMGA VURACAK’

Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın sancılı günler yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminin ilk sırasında Suriye vardı:

“Gündemimizde olan konular gelecek bir asra damga vuracak mahiyettedir. Türkiye’nin bu meselelerin hiçbirini tribünden seyretmek lüksü yoktur. Sahada varlık gösterilmeden masada olunmayacağını bilhassa Suriye konusunda yaşayarak gördük. 7 milyon kardeşimiz vatanlarını terk ederek başka ülkelere göç etmek zorunda kaldı. Konya gibi özellikle İslam medeniyetinin sembol şehirlerinden Halep, Esed rejiminin varil bombaları altında koca bir enkaza dönüştü. Şayet Türkiye’nin çabaları olmasaydı katledilen masumların sayısı iki-üç katına çıkardı. Türkiye Suriyeli mazlumlara kapılarını açarak tüm dünyaya merhamet dersi vermiştir.

‘ŞİMDİ GÜNDEMİMİZDE SURİYE VAR’

İki harekatla karanlık emellere ağır darbe indirdik. Şimdi gündemimizde Fırat’ın doğusu var. Buradaki terör yuvalarını da temizlemekte kararlıyız. Suriye’de bu adımları atarken diğer komşumuz Irak’ta da Pençe harekatıyla da teröristlerin inlerini başlarına geçiriyouz. PKK’nın ülkemizdeki eylem kapasitesi azalıyor. Örgütten kaçanların sayısında çok büyük artış var. Güvenlik güçlerimiz kesintisiz operasyon halindeler. Silahlı ve silahsız, insansız hava araçlarımız teröristlere nefes aldırmıyor. Kalıcı başarı ancak terörün beslenme kaynaklarını kesmekle mümkündür.

‘DEVLET SON DERECE MEŞRU BİR ADIM ATMIŞTIR’

Seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasını savunmayı sürdüren Erdoğan, bu kez HDP’li belediye başkanlarıyla birlikte CHP’yi de hedef aldı:

Bölücü örgüte mali, ekonomik, lojistik destek sağlayan siyasi uzantılarla mücadele etmemiz şattır. Belediye başkanlığı terör örgütüne piyonluk değil şehre ve millete hizmet etme makamıdır.

Devlet kanunlar çerçevesinde milletin hakkını korumak için son derece meşru bir adım atmıştır Bölücü örgütün uzantılarından daha fazla CHP’nin bundan rahatsız olduğunu görüyoruz. CHP’nin yaptığının adı merhum Ahmet Kaya’nın ifadesiyle ‘nerden baksan tutarsızlık’tır. Biz CHP gibi esen rüzgara göre şekil alan, ilkesiz, tutarsız, ruhsuz bir parti olamayız. Biz milletin emanetini sırtında taşıyan bir partiyiz. Biz dertliyiz, gece gündüz demeden Türk Milleti’nin meseleleriyle dertlenen bir partiyiz.”

DAVUTOĞLU’NA: GİDEBİLECEKLERİ TEK YER YERİ SANDIĞIN EN DİBİ OLACAKTIR

Erdoğan’ın Konya’da hedef aldığı isimlerden biri de, AKP’den ayrılarak yeni parti kurma hazırlığını sürdüren eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu oldu: “AK Parti’den ne kopartırsak anlayışıyla birileri sürekli şişiriliyor. Millete söyleyecek sözü olmayanların gidebilecekleri tek yer bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır. Siyaset kapalı kapılar ardında kriz bekleyerek yapılacak bir iş değildir. Siyaset ithamlarla, tehditlerle yapılacak bir iş de değildir.”

‘BAHÇELİ İLE AYNEN DEVAM’ MESAJI

AKP olağan kongresinden de bahseden Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile sürdürülen ittifakın devamedeceğini söyledi:

“Kısa bir süre içinde bir yıllık yönetim sisteminde neler yaptığımızı milletimizle paylaşacağız. Partimizin olağan kongre takvimini paylaşarak orada da değişim sürecinin önünü açtık. AK Parti millete rağmen siyaset yapması, kadro kurması düşünülemez. İnşallah önümüzdeki dönem her şeyin yerli yerine oturduğu, her işin tıkır tıkır yürüdüğü bir dönem olacaktır. Bunun için sizlerin sadece desteğine değil aynı zamanda tespitlerine de ihtiyacımız var. Konya’nın her konuda olduğu gibi bu hususta da en önlerde yer alacağına inanıyorum. Büyük ve güçlü Türkiye’yi birlikte inşa edecek 2053 ve 2071 vizyonlarını birlikte miras bırakacağız. Cumhur İttifakı’nı asla ihmal etmeyeceğiz. Sayın Bahçeli ile attığımız kararlı adımları aynen devam ettireceğiz.”

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com