Eski eşi tarafından tehdit edilen kadın uzaklaştırma kararına rağmen korunmuyor

Kendisini defalarca bıçaklayan ve 4 ay sonra serbest bırakılan Salih K. tarafından ölüm tehditleri alan E.A, “Yardım istiyorum. Korkuyorum, kapıdan dışarı çıkamıyorum” dedi.

Gazi’de eski eşi tarafından 9 yerinden bıçaklanan E.A., sürekli ölüm tehditleri aldığını belirterek, “Beni 9 yerimden bıçaklayarak yaraladı. Ölümden döndüm. Bu insan 4 ay hapiste yattı ve çıktı. Şu anda da 1,5 aydır evimi gözlüyor. Halen beni tehdit etmeye devam ediyor. Bu seferkinde öldürecek yani. Yetkililerden yardım istiyorum. Korkuyorum, kapıdan dışarı çıkamıyorum” dedi.

Sultangazi’de 2018 yılının Aralık ayında E. A. (40), boşandığı eşi Salih K. tarafından 9 yerinden bıçaklandı, ölümden döndü. Salih K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak mahkeme 4 ay sonra tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı. E.A’yı tehdit etmeye devam eden Salih K., uzaklaştırma kararı olmasına rağmen E.A’nın evini gözetleyerek taciz ediyor.

“4 ay hapiste kaldı çıktı”

Yaşadıklarını DHA’ya anlatan E. A., eski eşinin kendisini takip ve tehdit ettiğini belirterek “1998 yılında evlendik. Alkol ve şiddetten dolayı 3 sene önce boşandık. Yaklaşık 1,5 sene önce de beni takip etmeye başladı. Çocuklarımın sigortası üzerinden çalıştığı iş yerini buluyor, takip ediyor. Sabah saatlerinde işe giderken biber gazı ve bıçakla bana saldırdı. Etraftan insanlar yardımıma geldi. O da kaçtı. Daha sonra sağlık raporu alarak, kendisi ile ilgili uzaklaştırma kararı aldırdım. Bu olaydan 1 ay sonra da ben evde yokken evime girmeye çalışıyor. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen kapımın önündeki otomatiği kesiyor. Evde bulunan çocuklarım beni bilgilendirdi. Çocuklarım evdeyken ben işten eve gelirken, polisi aradık. Polis, binadan çıkarken yakalamış” dedi.

“Bu sefer beni öldürecek”

Gözaltına alınan Salih K’nın kısa bir süre sonra serbest bırakıldığını belirten E. A., “Ben eve girdim, polisler onu götürdükten 10 dakika sonra arka sokakta dolanıyor. Çocuklarım ve kardeşlerim dışarıda olduğu için görmüşler. Ve binaya giriyor, beni 9 yerimden bıçaklıyor. Belden aşağı 9 yerimden bıçaklandım ölümden döndüm. Bu insan 4 ay hapiste yattı ve çıktı. Şu anda da 1,5 aydır evimi gözlüyor. Halen beni tehdit etmeye devam ediyor. Benimle barışmak için değil ‘yarım bıraktığım işi tamamlamak istiyorum’ demiş. Beni 9 yerimden bıçaklayarak yaraladı. Bu seferkinde öldürecek yani. Yetkililerden yardım istiyorum. Korkuyorum, kapıdan dışarı çıkamıyorum. Her gün beni rahatsız ediyor. Normalde çalışıyorum. Koronavirüsden dolayı 1,5 aydır evdeyim ve sürekli köşelerden evimi gözlüyor. Parmak işareti ile ‘sen göreceksin’ diyor. Sabah akşam evi gözetliyor. Binaya girmeye çalışıyor” diye konuştu.