Gabris Altınoğlu Belçika’da son yolculuğuna uğurlandı

Garbis Altınoğlu bugün Belçika’nın Antwerpen kentinde yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı. Ardından sevenleri, dostları ve yoldaşları, Altınoğlu için anma etkinliği düzenledi.

14 Ekim’de yaşamını yitiren, 1946 Amasya doğumlu Garbis Altınoğlu Belçika’nın Antwerpen kentinde yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye devrimci hareketinin direngenliğiyle tanınmış isimlerinden Altınoğlu’nun cenaze töreni, Ermeni Demokratik Federasyonu tarafından organize edildi. Öğlen saatlerinde Saint Willibrord’s kilisesinde yapılan törenin ardından, Altınoğlu’nun naaşı yüzlerce kişinin katılımıyla, Enternasyonal marşı eşliğinde Zwaantjeslei-Merksem mezarlığında toprağa verildi. Tabutunun üzerine kırmızı karanfillerin yanı sıra Lenin’in bir eseri bırakıldı.

Ardından sevenlerinin, dostlarının, yoldaşlarının oluşturduğu kitle başka bir kuruma geçerek burada bir anma etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte Altınoğlu’nun devrimci yaşamına ve mücadelesine dair konuşmalar yapıldı, tanıyanlar tarafından ortak anılar paylaşıldı, anısı ve mücadelesinin yaşatılacağı vurgulandı.