Gazeteciler peş peşe ifadeye çağrılıyor: Yeni Yaşam Genel Yayın Yönetmeni de çağrıldı

Gazeteciler Barış Pehlivan ve Murat Ağırel’in ardından, Yeni Yaşam Gazetesi Yayın Yönetmeni Çelik, Yazı İşleri Müdürü Keser ve gazete çalışanı Alankuş da ifadeye çağrıldı

Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ve gazete çalışanı Semiha Alankuş ifadeye çağrıldı.

Haberi sosyal medya platformu Twitter’dan Yeni Yaşam Genel Yayın Yönetmeni Çelik duyurdu.

Çelik paylaşımında, “Cumhuriyet Başsavcıvekili tarafından saat 14.30’da ifade vermek için Çağlayan Adliyesi’ne çağrıldım. Benimle birlikte Yazı İşleri Müdürümüz Aydın Keser ve çalışanımız Semiha Alankuş da ifadeye çağrıldı” bilgisini paylaştı.

Adliyeye giden Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik halen savcılık sorgulamasında.

Gazeteciler peş peşe ifadeye çağrılıyor

Öte yandan Oda TV Haber Müdürü gazeteci Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından, Oda TV’den Barış Pehlivan da ifade için çağrıldığı adliyede tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Yeniçağ yazarı da adliyede

Bugün ayrıca Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel de ifadeye çağrıldı. Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel’in ifade işlemleri de devam ediyor.

Vekiller destek geldi

HDP Milletvekilleri Ahmet Şık, Garo Paylan ve CHP Milletvekilleri Sera Kadıgil, Turan Aydoğan gazetecilere destek vermek için adliyeye geldi.