#GülistanDokuNerede: Üniversitelilerden Vali’ye: Faillerin Profillerinin Farkında Mısınız?

Dersim’de 10 gündür kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2. Sınıf öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları devam ederken, kentte yaşayan üniversite öğrencileri, basın açıklaması yayımladı.

Açıklamalarında Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek ve yetkililere seslenen öğrenciler, faillerin daha çok güvenlik çalışanları olduğunu belirtti.

“Failleri aklama çabanız takdire şayan”

Açıklama şöyle:

“Sayın Vali; ‘Huzur Şehri’ nde pis kokular yükseliyor.

Güvenlik konseptli yönetim anlayışınız halka taciz/tecavüz olarak döndü.

Faillerin profillerinin farkında mısınız?

Sayın Rektör;  Taciz/tecavüz olaylarını saklama, failleri AKLAMA çabalarınız “takdire şayan”,  velakin,  herkes sizi konuşuyor, duydunuz mu?

Kimseyle görüşmediğiniz gibi, bir hocasının baskısına maruz kalan ve bunalımı derinleşen Gülistan Doku ile de görüşmediniz. Munzur Üniversitesi’nin olmadığına göre hangi üniversitenin rektörüsünüz?

Sayın Güvenlik Amirleri; Evli/bekar, öğrenci/sivil fark etmez, biz kadınlar olarak bu şehrin ortak yaşam alanlarında rahat değiliz. Öğrencilerimiz, çalışan kızlarımız istismar edilmekte ve çoğunlukla failler mensuplarınız.”

Vali: Arama çalışmalarımız sürüyor

Vali, Tuncay Sonel de sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı

“Gülistan Doku Kızımızı arama çalışmalarına Valiliğimiz koordinesinde 9. günde de Uzunçayır Barajı-Dinar Köprüsü civarında Emn., Jand.,AFAD ve Deniz Kuvvetleri Kom. bağlı sualtı ekiplerimizce devam edilmektedir.Resmi açıklamamız dışındaki bilgi ve açıklamalara itibar etmeyiniz…”