Hakan Yeşilyurt ölümünün 1’inci yıl dönümünde Cemal Reşit Rey konser salonunda düzenlenecek bir etkinlikle anılacak

Hakan Yeşilyurt, ölümünün 1’inci yıl dönümünde sanatçı dostları ve sevenlerinin katılımı ile Cemal Reşit Rey konser salonunda düzenlenecek bir etkinlikle anılacak

“Eftalya”, “Piraye”, “Sana Olan Sevdamdandir Bilesin” gibi şarkıları ile halka mâl olan sanatçı Hakan Yeşilyurt, ölümünün birinci yıl dönümünde sanatçı dostları ve sevenleri tarafından düzenlenen “Hakan Yeşilyurt’u anıyoruz: Aynı topraktan geldik, biz bize benzeriz” başlıklı bir etkinlikle anılacak.

6 Şubat Perşembe günü  Cemal Reşit Rey konser salonunda düzenlenecek etkinliğe, İlkay Akkaya, Hilmi Yarayıcı, Onur Akın, Hüseyin Turan, Nurettin Reçber, Yasemin Göksu, Mehmet Güneş, Eylem Aktaş, Serhad Raşa, Saniye Yılmaz, Serkan Boran, Devrim Seyrek  ve Adalılar gibi birçok ünlü isim ve grup katılacak.

Önder Babat Kültür Merkezi tarafından organize edilecek gecenin sunuculuğunu ise tiyatrocu Gül Göker yapacak.

Adres: Cemal Reşit Rey Konser Salonu. Harbiye Mahallesi. Darülbedayi Caddesi. No:6 Şişli/İstanbul

Rezarvasyon ve İletişim: 0212 252 35 96 – 0554 871 86 80

 Hakan Yeşilyurt kimdir?

Adalılar müzik grubu ile müzik kariyerine adım atan Yeşilyurt, Eftelya isimli solo albümü ile yurt çapında büyük beğeni toplamıştı. Ateş Hırsızı ve Çökertme albümlerini yayınlayan Yeşilyurt, en son 2007 senesinde Sen Aşksın albümünü çıkarmıştı.

Şarkılarında halkın özlem ve acılarını dile getiren Yeşilyurt, Adalılar müzik grubu ve Önder Babat Kültür Merkezi’nin çalışmalarında da büyük rol oynamıştı.

9 Şubat 2019 tarihinde geçirdiği kalp krizi ile yaşamını yitiren Hakan Yeşilyurt, Antalya Kızılarık Cemevi’nde düzenlenen kitlesel bir cenaze töreni ile sonsuzluğa uğurlanmıştı.

Kaynak: Gazete Yolculuk