Halk Otobüsü şoförü tutuklandı

Beşiktaş’ta durağa dalarak 1 kişinin ölümü ve 12 kişinin yaralanmasına neden olan Özel Halk Otobüsü şoförü Necdet Karakuş tutuklandı.

İstanbul’da, Şirintepe-Kabataş otobüs hattı’nda çalışan 27E numaralı Özel Halk Otobüsünü Beşiktaş Meydanı’ndaki durkta bekleyenlerin üzerine sürerek bir kişinin hayatını kaybetmesine biri ağır 12 kişinin yaralanmasına neden olan şoför Necdet Karakuş tutuklandı.

Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş yönetimi şoförü savunmuştu

Özel Halk Otobüsü soförü Karakuş’un durağa dalmadan önce elindeki bıçakla otobüs içindeki yolculara saldırdığı ardından aracı durakta bekleyenlerin üzerine sürdüğü kaçarken de bir kişiyi bıçakla yaralamıştı.

Daha önce bıçakla adam yaralamaktan ceza aldığı belirlenen Özel Halk Otobüsü soförü Karakuş’u “Kasti bir şey olsa, şoförümüz niye frene bassın; direkt durağa girer” sözleriyle savunan Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş. Başkan Vekili Nihat Pelen, olayın bir kaza olduğunu savunmuş, bir kişiyi bıçakla yaralamasıyla ilgili de “Siz kendinizi onun yerine koyun. Yüz kişi size saldırırsa, siz ne yaparsınız. Kendini savunmuş. Korkudan kendisini korumak için kaçmış” açıklaması yapmıştı.

Kaynak: Artı Gerçek