İBB’den aldığı kaynak kesilen 24 TV ve Star kapatılıyor

24 TV ve Star gazetesinin kısa bir süre içinde kapatılması bekleniyor. Grubun elindeki 360 TV’nin ise yayın hayatını sürdüreceği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin el değiştirmesiyle büyük “gelir” kaybı yaşayan TürkMedya bünyesindeki bir gazete ve bir televizyonun kapısına kilit vurulacak.

Edinilen bilgilere göre; 24 TV ve Star gazetesinin kısa bir süre içinde kapatılması bekleniyor. Grubun elindeki bir diğer televizyon kanalı 360 TV’nin ise yayın hayatını sürdüreceği öğrenildi.

Aynı grup bünyesindeki Akşam aazetesinin ise yoluna devam edeceği bilgisine ulaşılırken, provokatie yayın politikası zaman zaman AKP’ye yakın isimlerden bile eleştiri alan Güneş gazetesinin ise dijitale geçeği gelen haberler arasında.

TMSF tarafından el konulan TürkMedya, 2013 yılında AKP iktidarına yakın iş insanlarından Ethem Sancak tarafından satın alınmıştı.

Sancak 2017 yılında medya grubunu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cezaevi arkadaşı Hasan Yeşildağ’a sattığını duyurmuştu. Gruba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP’deyken her ay yaklaşık 10 milyon lirayı bulan “reklam geliri” verildiği ortaya çıkmıştı.