İdlib’te çatışmalar Ayn İsa’ya sıçradı

İdlib’te Suriye ordusu ile Türkiye destekli cihatçı katliam ve tecavüz çeteleri arasında devam eden çatışmalar Ayn İsa’ya da sıçradı.

İdlib’te Suriye ordusu ile Türkiye destekli cihatçı katliam ve tecavüz çeteleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Bu durum Suriye sahasında Rusya ile Türkiye’yi de karşı karşıya getirirken, Suriye ordusu ile Türkiye destekli çeteler arasındaki çatışmalar Kuzey ve Doğu Suriye’ye de sıçradı.

Son günlerde özellikle Ayn İsa hattında Suriye ordusunu hedef alan çetelere karşı Suriye ordusu da harekete geçti. Bölgeye yoğun bir sevkiyat gerçekleştiren Suriye, Türkiye destekli grupların mevzilerini bombalıyor. Kimi yerlerde bu durum çatışmalara da dönüşmüş durumda.

SOHR: Suriye ordusu 2 köyde kontrolü ele geçirdi

SOHR, Suriye ordusunun İdlib’deki Zaviya dağı bölgesindeki 2 köyde kontrolü ele geçirdiğini bildirdi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Suriye ordusunun İdlib’in güneyinde ilerleyerek Hintotin ve Şeyh Damiş köylerini ele geçirdiğini duyurdu.

Söz konusu köyler Şehşebo dağı bölgesinin batısından Kefer Nibul bölgesine ve Zaviye dağı bölgesinin kuzeybatısına açılan kapı olarak stratejik bir öneme sahip.

Öte yandan SOHR, Suriye ordusunun operasyonla eş zamanlı olarak İdlib’in güneyi ve Zaviye dağı bölgesine çok sayıda füze, obüs ve top atışı yaptığını kaydetti.

Kaynak: MA