İşe dönme mücadelesi veren belediye işçisi hayatını kaybetti

MHP’li Aliağa Belediyesi tarafından 11 Haziran’da işinden çıkarılan ve diğer işçilerle birlikte işe dönme mücadelesi veren Mehmet Emin Şavur, akciğer kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

MHP’li Aliağa Belediyesi tarafından 11 Haziran’da işinden çıkarılan ve diğer işçilerle birlikte işe dönme mücadelesi veren 35 yaşındaki Mehmet Emin Şavur, akciğer kanserinden yaşamını yitirdi. İki çocuk babası Şavur, bir aydır İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyordu. 6 yıl çalıştığı işten atılan Şavur’un ihbar ve kıdem tazminatları, ayrıca içeride kalan ücreti de ödenmemişti.

Genel-İş: Mücadelemizde yaşatacağız

Mehmet Emin Şavur’un ölümünün ardından DİSK/Genel-İş İzmir 5 No’lu Şube Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Uzun bir süre üyemiz işsizliğe, işten atmalara, yaşadığımız haksızlığa karşı büyük bir savaş vermekteydi. Aliağa Belediyesinde haksız bir şekilde işten atılan üyelerimiz içinde, mücadelesinde hep ön saflarda yer tutmuş, direngen tavrıyla bizlere güç katmış değerli bir arkadaşımızdır. Aliağa direnişinin simgesi olmuş bu değerli arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mehmet Emin Şavur’a, ailesine ve işten atılan üyelerimize sözümüz olsun, anısını mücadelemizde yaşatacağız” denildi.

Kaynak: M.A