İstanbul’da bir kadın, ayrıldığı erkek tarafından bıçaklanarak katledildi

İstanbul’da Seda Kurt isimli bir kadın, ayrıldığı erkek tarafından bıçaklanarak katledildi.

İstanbul Avcılar’da yaşayan 40 yaşındaki Seda Kurt, “dini nikah”la evlendiği Ercan A.’dan bir süre önce ayrıldı. Ercan A., bu sabah saat 07:30 sıralarında Kurt’u bıçaklayarak ağır yaraladı; Ercan A. daha sonra olay yerinden kaçtı.

Kadının evde bulunan çocuğu ve annesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Kurt’u hastaneye kaldırdı. Kurt, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Kadının çocuğu ise annesinin daha önce de Ercan A. tarafından şiddete maruz bırakıldığını söyledi.

Kızını kaybeden anne Bedia Akar ise kızının daha önce kadın sığınma evinde güvenlik görevlisi olduğunu ve burada da şiddete maruz bırakıldığını anlatarak “Kızım, görev yaptığı dönemde kadına şiddeti önlemek isterken bir kişi tarafından bacağından bıçaklanmış, bacağına 7 dikiş atılmıştı. Şimdi şiddet kurbanı oldu” ifadelerini kullandı. 

Akar, cinayet sırasında evde olduğunu, tüm çabasına rağmen Ercan A.’yı durduramadığını, torununun annesinin bıçaklandığını gördüğünü söyledi.

Akar, çeşitli suçlardan defalarca yakalanan Ercan A.’nın, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında zaman zaman karakola giderek imza attığını anlattı.

Kaynak: Gazete Yolculuk