İstanbul’da işçilerin kaldığı konteynerde yangın: Bir işçi yanarak hayatını kaybetti

İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi Lütfi Aytaç Bulvarı üzerine bulunan bir inşaat alanında işçilerin kaldığı konteynerde henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı saat 02:00 sıralarında yangın çıktı. Çıkan yangında bir işçi yanarak hayatını kaybetti.

Çıkan yangında bir işçi hayatını kaybetti

İşçiler tarafından fark edilen yangında konteyner kalan işçileri uyaran Mert Şen adlı işçi arkadaşlarını kurtardıktan sonra bulunduğu konteyneri pencerenin küçük olmasından dışarıya çıkamadı.

Kısa sürede konteyneri saran alevler arasında kalan işçi, yanarak hayatını kaybetti. İşçilerin haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ve itfaiye sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken yapılan kontrolde Mert Şen’in cansız bedenine ulaşıldı.

Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yanan konteyner uzun süre inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonrasında yanarak hayatını kaybeden Mert Şen’in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Sultangazi Haseki Hastanesi Morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Gazete Yolculuk