İstanbul’da kayyumlara karşı eylemler devam ediyor

19 Ağustos sabahı,Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyeleri eşbaşkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına karşı eylemler sürüyor.

Son olarak, İstanbul’da 23 Ağustos Cuma günü,  DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin çağrısı ile Kadıköy iskele meydanında bir araya gelen 78 kurum adına bir basın açıklaması gerçekleştirilmişti. Bu eylem sonrası, öğrenci örgütlerinin Caferağa’da gerçekleştirdiği açıklamaya polis saldırısı olmuş,11 kişi gözaltına alınmıştı.

24 Ağustos eylemlerinin adresi Beşiktaş olacak

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’den Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa meydanında oturma eylemi

Halkın iradesinin gaspına karşı İstanbul’da eylemler 24 Ağustos Cumartesi günü de devam edecek. Yine DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile CHP ve HDP’li milletvekillerinin de katılımıyla Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa meydanında oturma eylemi gerçekleştirilecek.

Kadınlar saat:17:00’da Beşiktaş Hakan Pastanesi önünde buluşacak

‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ şiarı ile bir araya gelen kadın örgütleri, kayyumlara karşı Beşiktaş Hakan Pastanesi önünde bir araya gelerek, halkın iradesinin gaspı ile birlikte görevden almalrın gerekçesiolarak söylenen eşbaşkanlık sisiteminin hedef alınmasının aynı zamanda kadınlara karşı ayrımcı bakış olduğunu vurgulayacak.