“Kararı gözden geçireceğiz” diyen ODTÜ, inşaat ruhsatı için başvuru yapmış

Kavaklık’ta yapılması planlanan KYK yurduna karşı yapılan protestoların karşısında geri adım atmak zorunda kalan ODTÜ Rektörlüğü’nün, inşaat ruhsatı için başvuru yaptığı ortaya çıktı.

ODTÜ’de yapılması planan KYK yurduna karşı üniversitelilerin direnişi 62’nci gününde. Direniş sürecinde, polis saldırısı ile Kavaklık’ın boşaltılması ardından artan tepkiler sonucunda ODTÜ Rektörlüğü, KYK planını gözden geçireceğini açıklamıştı fakat Rektörlük’ün inşaat ruhsatı için başvuruda bulunduğu ruhsatın bu hafta verileceği ortaya çıktı.

Başvuruyu Gazete Solfasol, Twitter hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

Gazete Solfasol@GazeteSolfasol

KYK Yurdu hakkında ODTÜ Rektörlüğü’nün “yeniden değerlendirilecek” açıklamasına rağmen müteahhit firmaya inşaat ruhsatının bu hafta verileceği öğrenildi. Ruhsat işlemine karşı alanın tahsis sahibi ODTÜ Geliştirme Vakfı henüz bir itirazda bulunmadı. @OdtuSavunulmali

Gazete Solfasol adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise arazinin 49 yıllığına KYK’ye tahsis edildiğini, ruhsat için başvuruda tapu tescil belgesi isteneceğini anımsatarak “Bu durumda ruhsat verilemez” dedi.