Kayyım eylemleri 20. gününde: Gezi ailelerinden destek

Zılgıt ve alkışlarla Diyarbakır’da kayyım protestosunun sürdüğü direniş alanına gelen Gezi Aileleri, oturma eylemine destek veriyor.

 Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyeleri eş başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasının ardından başlayan protesto eylemleri 20’inci gününe girdi. Belediyelerine kayyım atanan Diyarbakır, Mardin ve Van illeri başta olmak üzere bir çok kentte eylemler sürüyor.

 

Diyarbakır’daki eylemler Büyükşehir Belediyesi’nin  karşısında bulunan Lise Caddesi’nde sürdürülüyor. HDP milletvekilleri, belediye eş başkanları, belediye meclis üyelerinin katılımıyla devam eden kayyım karşıtı eylemlere destek artarak devam ediyor. 

GEZİ AİLELERİ DİYARBAKIR’DA

Eylemlerin 20’inci gününde alana Gezi’de çocuklarını kaybeden aileler katıldı. Eyleme katılanlar arasında Ali ismail Korkmaz’ın babası Şaab Korkmaz, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan ve annesi Gülsum Elvan,  Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarisülük, Lice’de kalekol protestosu sırasında asker kurşunuyla yaşamını yitiren Medeni Yıldırım’in annesi Fahriye Yıldırım ve ağabeyi Mehmet Yıldırım da yer aldı.

HDP’liler, aileleri, Gezi’de yaşamanını yitiren çocukların resimlerinin üzerinde bulunduğu pankartla karşıladı.

Zılgıt ve alkışlarla alana gelen aileler, oturma eylemine destek veriyor. Eylem sürüyor.