Kaz Dağları’ndaki nöbet 56.gününde devam ediyor: Ağaçlar numaralandırıldı

Direnişçiler, Su ve Vicdan Nöbeti’nin 56. gününde bölgedeki ağaçları tek tek numaralandırdı.

Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına karşı direniş devam ediyor. Su ve Vicdan Nöbeti’ndeki yaşam savunucuları, ağaç kesimini kontrol etmek için bölgedeki ağaçları tek tek numaralandırdı.

Kanada merkezli Alamos Gold ve yerli taşeronu Doğu Biga Madencilik şirketi tarafından Kaz Dağları’nda kurulmak istenen altın madeni projesine karşı bölge sakinleri ve yaşam savunucuları tarafından başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti, 56. gününde de devam etti. Direnişçiler, bugün, (19 Eylül) ağaç kesimlerini kontrol etmek ve belirlemek için ağaçları kireçle numaralandırdı.

‘HER AĞACI TEK TEK SAVUNACAĞIZ’

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Nöbetimizin 56. Gününün sabahında kireç kullanarak maden sahası etrafındaki ağaçları numaralandırdık. Her ağacı tek tek savunacağız demiştik ağaçların kesilmesini kontrol altına almak ve belirlemek için ağaçları numaralandırmaya devam edeceğiz.”

Her yer Kazdağları@heryerkazdaglar

Nöbetimizin 56. Gününün sabahında kireç kullanarak maden sahası etrafındaki ağaçları numaralandırdık. Her ağacı tek tek savunacağız demiştik ağaçların kesilmesini kontrol altına almak ve belirlemek için ağaçları numaralandırmaya devam edeceğiz.

Embedded video

23 people are talking about this