“KHK’lar İptal Edilsin” konserine Şişli Kaymakamlığı’ndan yasak

“KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” şiarıyla Şişli’de düzenlenmek istenen konser Şişli Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

İstanbul’daki Şişli Cemil Candaş Salonu’nda 23 Kasım’da (Cumartesi) “Direnişler Meclisi”nin düzenlediği ‘KHK’lar iptal edilsin’ konseri kaymakamlık tarafından iptal edildi.

“KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” şiarıyla düzenlenmesi planlanan konsere Grup Yorum üyeleri, Pelin Batu, Orhan Aydın, Ekrem Ataer, İbrahim Karaca, Mehmet Esatoğlu gibi çok sayıda isim katılacaktı. Şişli Kaymakamlığı konserin yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Kaymakamlık, iptal kararını Şişli Belediyesi’ne gönderirken, Direnişler Meclisi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere kullanıldı:

“Yasaklar aşılmalı”

“KHK ile ihraçlar başladığından beri 100’e yakın insanımız girdiği bunalım ve çaresizlikten yüzünden intihar etti veya inşaat ve benzeri işlerde hayatını kaybetti. Bizler bu durumun kader olmadığını, izlenen baskı politikalarının bir sonucu olduğunu, bu sorunların birlik ve dayanışma içinde olursak önlenebileceğini biliyoruz.

“23 Kasım’da Şişli Cemil Candaş Salonu’nda adalet talebi olan herkesle bir araya gelmek “KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” talebimizi yüksek sesle söylemek ve sanatçı dostlarımızla güç alabilmek için bir dayanışma konseri tertipledik. Ancak usulsüz, yasal dayanaklardan yoksun bir biçimde Şişli Emniyet’i ve kaymakamlık yoluyla yasaklandığı tarafımıza bildirildi.

“Ortak kanaatimiz uzun süredir sanata, sanatçıya, tiyatro oyunlarına, oyunculara ve konserlere getirilen bu yasakların, bu yasakçı zihniyetin bir şekilde aşılması gerektiğidir.”

DİRENİŞLER MECLİSİ@direnisler

Bir okuyun deriz…
Tüm sanatçılarımızı, aydınlarımızı, direnişçi dostlarımızın videolarını bekliyoruz. Dayanışmanın gücüyle konser yasağını aşalım✌️

View image on Twitter
24 people are talking about this