KHK’lı öğretmenden doğa talanına karşı sessiz eylem

KHK ile ihraç edilen kamu emekçisi Fatma Akkın, devletin ve şirketlerin doğa talanına karşı tek başına sessiz eylem yaptı.

OHAL döneminde çıkarılan KHK ile görevinden ihraç edilen öğretmen Fatma Akkın, son dönemde artan doğa talanına karşı İstanbul’un Bakırköy’de sessiz eylem yaptı.

Kaz Dağları’nın, Salda Gölü’nün, Munzur Çayı’nın çığlığını herkes duysun

Saat 19.30’de Özgürlük Meydanı’nda sessiz protesto gerçekleştiren Akkın, eyleminin amacını şöyle anlattı: “Sessiz, çünkü talan edilen doğamızın sessiz çığlığına dikkat çekmek istedim. Biz çocuklarımıza ‘ağacın, toprağa, suya, havaya, tüm yaşama can verdiği basit bilgisini öğretiriz. Oysa bugün, yurdumuz, talan ediliyor. Kaz Dağları’nın, Salda Gölü’nün, Munzur Çayı’nın çığlığını herkes duysun istiyorum.”

Sessiz eylemde “çevreyi rahatsız ettiği” gerekçesiyle polis tarafından tehdit edildiğini belirten Akkın, “Polis yanıma gelip ‘çevreyi rahatsız ettiğimi’ söyledi. Slogan bile atmadım. Ama çevre eylemimde, çevreyi rahatsız etmişim. Polislerin tüm tehditlerine rağmen eylemimi sürdürdüm. Ve daha sonra eylemi bitirdim” dedi.