Maskesiz polislerden maskesiz kişiye ters kelepçe

Kuşadası’nda polis, maske takmadığı için uyardıkları bir kişiyi ters kelepçe takarak gözaltına aldı. Polislerin çoğunun maske takmadığı, olayı izlemek için çevrede toplanan yurttaşların ise sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Türkiye’de birçok kentte olduğu gibi Aydın’da da cadde ve sokaklarda maskesiz gezmek yasaklandı. Aydın Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun korona virüsüyle mücadele kapsamında cadde ve sokaklarda maske takma zorunluluğu getirmesinin ardından polis ekiplerince dün Kuşadası’nda denetimler başladı.

Kuşadası’nda işlek caddelerde denetim gerçekleştiren polis ekipleri, vatandaşları maske takmaları konusunda uyardı. Sosyal mesafe kuralını uygulamayan vatandaşlar da ikaz edildi. Bugünkü denetimlerde maske takmadığı için uyarılan bir kişi, polisle tartıştığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Bu sırada bir yurttaş tarafından çekilen görüntülerde polislerin çoğunun maske takmadığı görüldü. Polisler söz konusu kişiyi yere yatırıp ters kelepçe yaparak gözaltına alırken, çok sayıda yurttaş da maskesiz şekilde ve sosyal mesafe kuralına aldırış etmeden olayı izledi.