Menzil şeyhi ‘On bakan evimize geldi’ demişti: İhaleler de onlara gidiyor

Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’ndaki yapılanması hakkında bilgiler içeren Saygı Öztürk’ün ‘Menzil: Bir tarikatın iki yüzü’ adlı kitabına ilişkin açıklamada bulunan Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, tarikat ve cemaatlerin kadrolaşmanın yanı sıra bakanlık ihaleleri üzerinden zenginleştiğine vurgu yaptı.

 

Gazeteci Saygı Öztürk’ün “Menzil: Bir tarikatın iki yüzü” isimli kitabı Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’ndaki yapılanmasını gözler önüne sererken, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, söz konusu kitaba ve tarikatın Sağlık Bakanlığı’nda kazandığı güce ilişkin açıklamada bulundu.

‘ON BAKANIN EVİMİZE GELDİĞİ GÜNLER OLDU’

Öztürk’ün görüştüğü tarikatın lideri Saki Erol’un “Doğru, Recep Akdağ’ı tanıyorum. Buraya (Menzil’e) gelmiş gitmiş. Sağlık Bakanlığı Menzil cemaatine bağlı diye liyakatsız bir insanı almışsa vallaha o doğru değildir” sözlerini aktaran ve yine aynı kitapta “On bakanın evimize geldiği günler oldu.

Enerji eski Bakanı Taner Yıldız da, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ da bizim evimizde büyüdüler. Her hafta yanımda olan insanlardı. Şimdi selam vermiyorlar. Biz, Menzil’den kopunca bizden koptular. Biz değil, Menzilciler Türkiye’nin her yerinde güçlüdür. Bilmiyorum, devlette her yerde adamları var” diyen Menzil’in Buhara kolunun başındaki ismin açıklamasını hatırlatan Bacaksız, yaşananlara tepki gösterdi.