Migros Sanal Market işçisinin COVID-19 testi pozitif çıktı

İstanbul Maltepe Fuaye AVM’de bulunan Migros’ta bir işçinin COVID-19 testi pozitif çıktı. İşçiler durumun kendilerinden gizlenerek marketin çalıştırılmaya devam ettirildiğini söyledi

İstanbul Maltepe’de bulunan Fuaye AVM’de faaliyet gösteren Migros’ta bir işçinin COVID-19 testi pozitif çıktı. Market yönetimi tarafından gizlice eve gönderilen işçinin durumu diğer çalışanlardan gizlendi. Durumu 8 Mayıs’ta öğrenen işçiler önlem alınması için çağrı yaptı. Ancak market yönetiminden her hangi bir adım gelmedi.

Olayı açtıkları Twitter hesapları üzerinden duyuran işçiler, koronavirüse yakalanan işçinin Sanal Market çalışanı olduğunu mağaza personelinin yanı sıra gün içinde sipariş teslim etmek için gittiği insanlarında tehlike altında olduğunu ifade etti. Vakanın ortaya çıkmasının ardından da herhangi bir sağlık kuruluşuna haber verilmediği aktarıldı.

İşçiler durumu şu sözlerle aktardı:

İstanbul Maltepe Fuaye AVM Sanal Market çalışanı arkadaşımız COVID-19 kan tahlili pozitif çıktı. Bu durum şuan mağazada çalışan diğer mesai arkadaşlarından saklı tutuldu. Ayrıca müşterilerinden sağlığını hiçe sayılarak T.Ç. isimli arkadaşımız gizlice evine gönderildi. Bu olayın üstünü örtüp sessiz kalmayı yeğleyerek şuan bizlerin de hayatı tehlikeye atılıyor.Neredeyse 100 çalışan ve günlük 1000’e yakın müşterinin sağlığı tehlikededir”