Milyonlarca liraya yapılan Bursa Şehir Hastanesi’ni su bastı: tavan çöktü!

16 Temmuz’da açılışı yapılan Bursa Şehir Hastanesi’ni su bastı; tavan idari bölümü basan suyun ağırlığını taşıyamayarak çöktü.

Yap-Kirala-Devret modeli ile Rönesans Holding tarafından yapılan ve 16 Temmuz’da hizmete açılan bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin idari bölümü sular altında kaldı.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; şehir hastanesinin idari bölümünü personelin çalıştığı sırada su bastı. Tavandan biranda sular boşalmaya başlamasıyla mesai yapan çalışanlar neye uğradığını şaşırarak sağa sola kaçıştı. Suyun ağırlığını taşıyamayan tavan ise bir müddet sonra çöktü.

Nilüfer ilçesine bağlı Doğanköy Mahallesi’ndeki Bursa Şehir Hastanesi’nin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 20 kilometre. Hastaneye ulaşım yeni konulan 3 adet otobüs hattı ile sağlanıyor.

Şehir merkezinden hastaneye ticari taksi ile giden hastalar 230-250 TL taksi parası ödemek zorunda kalıyor. Bursa Şehir Hastanesi hizmete girdiği ilk gününde polikliniklere 2 bin 500 kişi müracaat etmişti. Hastane çevresinde eczane olmamışa da yurttaşın tepkisini çekti.