OHAL’de KHK mağdurları KHK Tv kurdu

OHAL sürecinde işlerinden ihraç edilen KHK mağdurları birleşip televizyon kanalı kurdu.

Prof. Haluk Savaş’ın başında olduğu TV, YouTube’dan yayın yapacak ve ihraç edilenlerin sesi olacak.

OHAL’den sonra çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ( KHK) ile işlerinden ihraç edilenler bir araya gelip televizyon kurdu.

Sosyal medya platformları ve Youtube’da yayın yapacak olan KHK TV’nin Genel Yayın Yönetmeni, kendisi de bir KHK’li olan Prof. Haluk Savaş.

Bold Medya’da yer alan habere göre, yayın kurulunda ise bir öğretmen, bir uçak mühendisi, TRT ve AA’dan çıkarılan iki gazeteci ve kızıyla birlikte çektiği video ile gündeme gelen hakim Sevil Yılmaz bulunuyor.

KHK TV’nin ilk yayınında, inşaat mühendisi Özgür Karagedik’in hikâyesine yer veriliyor.

679 sayılı kararname ile 6 Ocak 2017’de İŞKUR’dan ihraç edilen Özgür Karagedik, çalıştığı il müdürlüğünde fişlendiğini belirterek şunları söylüyor:

“Atıldığım sırada çalıştığım il müdürlüğünde KESK üyesi tek kamu personeliydim. Genel müdürlük Gezici olduğumu söyledi. Fetöcü, terörist destekçisi Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin haberlerini, Gırgır, Penguen, Leman gibi dergilerin karikatürlerini niye paylaştığımı sordular. Bu şekilde benim terörist olduğumu, Gezici olduğumu anlamışlar. Fişlemişler, güzel fişlemişler.”

Darbeden yaklaşık bir yıl önce 2015 yılı yazında AK Parti il başkanlığındaki bir listede adının olduğunu öğrenen Karagedik, “15 Temmuz kontrollü bir darbe miydi, değil miydi bilmiyorum. Yargılamaları hala devam ediyor. Fakat AKP’nin özellikle muhalifleri, özellikle KESK’leri ihraç etmek için çok güzel fırsat yakaladığını düşünüyorum” ifadelerini kullanıyor.”