Olan bıraksın, ihtiyacı olan alsın diyen Kadıköy Dayanışma Ağı’ndan “Gıda Dayanışma Köşeleri”

Salgının başladığı ilk günlerden beri Kadıköy’de örgütlenen ve 1 ayı aşkın süredir erzak dayanışması, sokak hayvanlarının beslenmesi, ihtiyaçların sağlanması, emekçiler için siperlik üretimi gibi faaliyetlerle büyüyen Kadıköy Dayanışma Ağı bu hafta “Gıda Dayanışma Köşelerini” uygulamaya koydu.

İhtiyacı olanın raftakini alacağı, elinde olanın ise bırakacağı mantığı ile oluşturulan köşeler ilk haftadan Kadıköy halkının dayanışmayı yükselttiği noktalardan biri oldu. Önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaştırılması planlanan çalışma dayanışma kültürünü örgütlemek açısından önemli bir yer tutuyor. Gıda Dayanışma Köşelerinin Kadıköy’ün diğer birçok mahallesine de örnek olacağı ve ilerleyen günlerde mahalle sakinleri, esnaf işbirliği ile hayata geçirileceği Kadıköy Dayanışma Ağı tarafından aktarılanlar arasında.

Gıda Dayanışma Köşelerinin sadece Kadıköy için değil tüm mahalleler için kolay uygulanabilir bir model olduğunu belirten Kadıköy Dayanışma Ağı’na soru sormak veya  çalışmalarına katılmak için Facebook veya Twitter üzerinden ulaşmak mümkün. Çalışmalara katılmak isteyenler ayrıca formu doldurarak da Kadıköy Dayanışma Ağı’nın kendilerine ulaşmasını sağlayabilir.