Ordu’da binlerce kişi Ceren Özdemir için yürüdü

Ordu’da, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe, Ceren’in ailesi, arkadaşları ve yüzlerce kişi eşlik etti.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in 21’inci yaş günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Ceren’in sevenleri, 3 Aralık’ta bıçaklı saldırıya uğramadan önce bale kursundan evine geldiği yaklaşık 4 kilometrelik güzergahı yürümek için Köprübaşı mevkisinde toplandı. Özdemir’in bale eğitimi verdiği kursun önünden yürüyüşe başlayan grup, “Bir çiçeği daha kopardılar, umutları, hayalleri geleceği öldü”, “İyi ki doğdun güzel melek”, “Unutmayacağız, affetmeyeceğiz”, “Kadını el üstünde tutmak demek, tabutunda omuz vermek midir” yazılı dövizler ile Ceren’in fotoğraflarını taşıdı.

Katılımcılar, Süleyman Felek Caddesi güzergahından evin bulunduğu Zaferi Milli Mahallesi’ne kadar yürüdü.

‘BAŞKA CEREN’LER ÖLMESİN’

Baba Yılmaz Özdemir, evin önünde yaptığı açıklamada, kendilerinin sesi olan herkese teşekkür etti. Başka Cerenlerin ölmemesini dileyen baba Özdemir, “Başka kardeşlerimiz bu olayları yaşamasın istiyorum. Başka istediğim bir şey yok. Üzüntümüz çok büyük. Tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Ülkemiz dışında yaşayan vatandaşlarımıza, bize destek olan, bizi yalnız bırakmayan, sosyal medyada, basın mensubu arkadaşlarımıza, herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, sesimiz oldukları için” dedi.

Kaynak: Sendika org / 07 Aralık 2019