Ordu’da kadın cinayeti: 20 yaşındaki Ceren Özdemir bıçaklanarak öldürüldü

Ceren Özdemir cinayeti: Özgür Arduç tutuklandı

Ordu’da, evinin önünde bıçaklanan 20 yaşındaki Ceren Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Katil zanlısı Özgür Arduç ifadesinde, cezaevinden izinli çıktığını, daha fazla kişiyi öldürmek için silah bulmaya çalıştığını anlattı. Daha önceden tanımadığı Özdemir’i 4 kilometre takip ettiğini, çantasını almak için bıçakladığını söyleyen Arduç çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden Özgür Arduç tutuklandı.

Altınordu ilçesinde, 3 Aralık Salı günü Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in öldürülmesinin ardından, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu yakalanan zanlı Özgür Arduç, ifadesinde cinayeti bir iş yerinden çaldığı bıçakla gerçekleştirdiğini anlattı. Daha önceden çocuk cinayetinden mahkum olan zanlı, cezaevinden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini de belirterek, bu süreçte inşaatlarda kaldığını söyledi.

Cezaevine dönmediği günlerde bir alışveriş merkezinden alarmlarını söktüğü kıyafetler ve yine bazı iş yerlerinden de yiyecek çaldığını söyleyen Arduç, bıçakla öldürdüğü Ceren Özdemir’i daha önce hiç tanımadığını ifade etti.

Başka Kadınları Da Takip Etmiş

Cinayet günü Ceren Özdemir’i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan zanlı, çantasını gasbetmeyi düşündüğü Özdemir’in fiziksel olarak kendisinden güçsüz olduğunu değerlendirip, evine kadar izlediğini belirtti. Şüpheli, evin önüne geldiğinde camda birisini gördüğünü ve panikleyerek Özdemir’e bıçakla saldırdığını, çantasını da bu panikle alamadığını ileri sürdü.

Özgür Arduç’un, daha önce de birilerini öldürmek için planlar yaptığını, özellikle kadınları seçtiğini, bazı kadınları takip ettiğini, ancak bu kişilerin kalabalığa karışmasından dolayı cinayeti gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi. Zanlının, ifadesinde, daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştığını ancak parası olmadığı için tabanca alamadığını iddia ettiği öğrenildi. Zanlı, polis sorgusunun ardından, ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Mahkeme Arduç’un tutuklanmasına karar verdi.

Öte yandan 14 yıl önce bir çocuğu öldüren ve 2017’de firar ettikten sonra geçen yıl yakalanarak yeniden cezaevine konulan zanlının, izinli olarak dışarı çıkmasına izin verilmesi de sosyal medyada tepki çekti.