‘Partiyi troller ve Pelikan medyası yönetiyor’ diyerek AKP’den istifa etti

Son dönemlerde AKP’den istifalarda belli bir artış var. AKP’li Yavuz Değirmenci de AKP’de ahlaki bir çürümenin yaşandığını belirterek istifa etti.  Geçmişte AKP’den milletvekili adayı da olan AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu eski üyesi Yavuz Değirmenci istifa etti.

 

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu eski üyesi ve AKP’den İstanbul Milletvekili adayı da olan Yavuz Değirmenci, Twitter hesabından yayınladığı bir mektupla partisinden istifa etti.

Değirmenci mektubunda şunları kaydetti:

“Son yıllarda partimizin kuruluş ilkelerinden büyük sapmalar gösterdiğini, ahlaki çürümenin bünyeyi sardığını üzülerek müşahede ediyor ve muhasebe ihtiyacını ısrarla dile getiriyorduk.

Partimiz adeta paralel bir yapı tarafından kuşatıldı.

Kararlar partinin tabanından tavanına doğru silsile halinde istişare edilmez samimi eleştiriler hiç bir şekilde dikkate alınmaz oldu.

Aile şirketi görüntüsü oluşmaya başladı.

Ak Parti ittifak kurduğu siyasi partiye ideolojik olarak benzemek suretiyle hem siyaseten esir hale düştü hem de çoğulcu ve özgürlükçü genetik ayarları bozulmaya mutasyona uğramaya başladı.

Ak Partimiz artık kurumsal organları tarafından yönetilemeyen, siyaset üretemeyen, toplumun, seçmenlerimizin ve üyelerimizin beklentilerine cevap veremeyen bir yapıya dönüştü.

Muhasebe çağrıları anlamsız ihraç kararlarıyla karşılık buldu.

Dolayısıyla son ana kadar beslediğimiz tüm umutlar kayboldu.”

‘Partiyi troller ve Pelikan medyası yönetiyor’

Öte yandan 26. Dönem Konya Milletvekili Ömer Ünal da AKP’den istifa etmesinin ardından Medya Notu isimli siteye açıklamalarda bulundu.

Ünal, konuya ilişkin açıklamasında,“Bugün Ak Parti maalesef tabandan gelen beklentilerin ötesinde teşkilatların, halkın beklentilerinin ötesinde bir grup trol ve Pelikan medyası tarafından yönetilmeye başladı.”ifadelerini kullandı.

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan Ahmet Davutoğlu’na saldırgan bir dili içeren Pelikan Bildirisi yayımlamıştı. Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu’nun istifası gelmişti. İstifası denilen süreç, aslında Cumhurbaşkan R.Tayyip Erdoğan’ın Davutoğlu’nu görevden almasıydı.