Pence ve Pompeo görüşmesi öncesi, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği mektup ortaya çıktı: Binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz

ABD Başkanı Trump’ın  QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi’nin kendisine gönderdiği mektupla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektup ortaya çıktı.

ABD Başkanı Donald Trump, Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Ebdi’nin kendisine gönderdiği mektuba da yer vererek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup basına sızdırıldı. Mektubun 9 Ekim’de yazıldığı öne sürülüyor.

Mektubu sosyal medya hesabından Fox Business Network spikeri Trish Regan duyurdu. Öte yandan mektubu Beyaz Saray muhabirleri de doğruladı.

Basına sızdırılan mektup ise şöyle:

“Sayın Başkan, İyi bir anlaşmaya varalım. Binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz ve ben de Türk ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemem, yapacağım. Rahip Brunson sürecinde küçük bir örneğini zaten size verdim.
Bazı sorunlarınızı çözmek için çok emek sarf ettim. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Harika bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle müzakereye hazır ve geçmişte asla vermedikleri tavizleri vermeye hazır.

Bu işi doğru ve insancıl bir şekilde ele alır çözerseniz, tarih sizi iyi kaydedecektir. İyi şeyler meydana gelmezse, sizi sonsuza kadar bir şeytan olarak göreceğim. Zor adam olmayın! Aptal olmayın!

Sizi sonra arayacağım.”

Kaynak: M.A